Lilla Tjörn Runt 2014 - Slutgiltigt startgruppsresultat
RS Feva
- Starttid:
- 10:50
- Flagga:
- Svart
- Bana:
- Stenungsön Långa
- Startnummer:
- 1 - 44
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | - | 26 | SWE 3832 | Oscar Andersson & Rebecca Flohr | RS Feva | TJSS | 12:30:15 | 01:40:15 | |
2 | - | 22 | SWE 3603 | Elin Sevedag & Maja Haga | RS Feva | LDSS | 12:32:25 | 01:42:25 | |
3 | - | 37 | SWE 5743 | Hedvig Hedström & Annie Kullberg | RS Feva | LDSS | 12:35:45 | 01:45:45 | |
4 | - | 34 | SWE 4733 | Isa Olsson & Hanna Mårtensson | RS Feva | BKSS | 12:35:59 | 01:45:59 | |
5 | - | 31 | SWE 4413 | Felix Seldén & Beata Seldén | RS Feva | LDSS | 12:43:42 | 01:53:42 | |
6 | - | 23 | SWE 3819 | Elias Sörqvist & Sven Jonasson | RS Feva | BJK | 12:43:43 | 01:53:43 | |
7 | - | 3 | GBR 229 | Max Hollertz & Emil Dokken | RS Feva | LJSS | 12:44:03 | 01:54:03 | |
8 | - | 19 | SWE 2902 | Lisa Hedbäck & Hanna Carling | RS Feva | LDSS | 12:44:46 | 01:54:46 | |
9 | - | 38 | SWE 802 | Albin Börjesson & Axel Pantzare | RS Feva | RÅSS | 12:45:42 | 01:55:42 | |
10 | - | 7 | SWE 1252 | Tobias Källerfelt Korall & Wilhelm Eriksson | RS Feva | SSO | 12:37:16 | 01:57:16 | TT |
11 | - | 33 | SWE 4516 | Linus Blixt & Lovis Andersson | RS Feva | LSSG | 12:47:41 | 01:57:41 | |
12 | - | 27 | SWE 3835 | Karolina Ek & Ylva Jonasson | RS Feva | BJK | 12:47:47 | 01:57:47 | |
13 | - | 15 | SWE 2242 | Stina Langenius & Felicia Hansson | RS Feva | LDSS | 12:48:12 | 01:58:12 | |
14 | - | 8 | SWE 3823 | Noa Sterner & Ebba Reinhold | RS Feva | LDSS | 12:48:20 | 01:58:20 | |
15 | - | 14 | SWE 2195 | David Prytz & Albin Sönnergren | RS Feva | KKKK | 12:48:36 | 01:58:36 | |
16 | - | 35 | SWE 5436 | Erik Krantz & Frida Hermenius | RS Feva | LDSS | 12:48:37 | 01:58:37 | |
17 | - | 12 | SWE 1788 | Ella Van de Voort & Sara Andersson | RS Feva | SSF | 12:48:40 | 01:58:40 | |
18 | - | 44 | SWE 5242 | Agnes Mark & Simon Josefsson | RS Feva | LDSS | 12:49:04 | 01:59:04 | |
19 | - | 28 | SWE 3881 | Elin Krokström & Emilia Trennsby | RS Feva | SFSS | 12:49:05 | 01:59:05 | |
20 | - | 1 | SWE 4424 | Emma Hörfelt & Fillipa Norlander | RS Feva | LESS | 12:49:08 | 01:59:08 | |
20 | - | 24 | SWE 3822 | James Tomlinson & Ludwig Fredriksson | RS Feva | LDSS | 12:49:08 | 01:59:08 | |
22 | - | 10 | SWE 1543 | Julia Dahlberg & Hanna Koba | RS Feva | LDSS | 12:49:10 | 01:59:10 | |
23 | - | 18 | SWE 2854 | Hugo Johansson & Jakob Wickman | RS Feva | RÖSS | 12:49:16 | 01:59:16 | |
24 | - | 32 | SWE 4502 | Viktor Olsson & Annie Ström | RS Feva | LSSG | 12:49:17 | 01:59:17 | |
25 | - | 25 | SWE 3829 | Olivia Gerrbo & Emily Cui | RS Feva | SFSS | 12:51:59 | 02:01:59 | |
26 | - | 20 | SWE 3536 | Emil Hjerdin & Sebastian Zamola | RS Feva | RÖSS | 12:42:47 | 02:02:47 | TT |
27 | - | 9 | SWE 1539 | Frida Winzell & Matilda Kinnerfors | RS Feva | LDSS | 12:55:38 | 02:05:38 | |
28 | - | 41 | SWE 11 | Emil Alnebeck & Ronja Alnebeck | RS Feva | LESS | 12:55:57 | 02:05:57 | |
29 | - | 39 | SWE 3597 | Elin Nordin & Samuel Fredriksson | RS Feva | KKKK | 12:47:01 | 02:07:01 | TT |
30 | - | 21 | SWE 3593 | Philip Vännman & Benjamin Persson | RS Feva | LDSS | 12:48:46 | 02:08:46 | TT |
31 | - | 2 | SWE 5022 | Gustav Koritz & Carl Andreas Cervin | RS Feva | SSKA | 12:48:58 | 02:08:58 | TT |
32 | - | 4 | SWE 875 | Emma Rahe & Emelie Hagkvist | RS Feva | KKKK | 12:59:06 | 02:09:06 | |
33 | - | 5 | GBR 909 | Marcus Thoren & Amon Noyes | RS Feva | LJSS | 12:59:16 | 02:09:16 | |
34 | - | 17 | GBR 2617 | Samuel Zetterlind & Lukas Moberg | RS Feva | LJSS | 12:54:29 | 02:14:29 | TT |
35 | - | 36 | SWE 5590 | Elsa Åberg & Sofia Gidefjord | RS Feva | LDSS | 12:56:55 | 02:16:55 | TT |
36 | - | 43 | SWE 3604 | Elivira Karlsson & Wera Piontolin | RS Feva | LDSS | 13:07:08 | 02:17:08 | |
37 | - | 40 | SWE 1677 | William Rönnborg & William Ahlefelt Boyer | RS Feva | RÖSS | 13:08:06 | 02:18:06 | |
38 | - | 11 | SWE 1677 | Julia Holmgren & Irma Holmgren | RS Feva | RÖSS | 13:14:34 | 02:24:34 | |
39 | - | 16 | SWE 2550 | Oscar Dison & Jonathan Olsson | RS Feva | SSO | 13:22:10 | 02:32:10 | |
40 | - | 30 | SWE 4404 | Albin Haglund & Amandus Ölnes | RS Feva | XSS | 13:22:17 | 02:32:17 | |
41 | - | 42 | SWE 11111 | Isac Andersson & Arvid Örberg | RS Feva | KKKK | 13:25:26 | 02:35:26 | |
42 | - | 29 | SWE 4390 | Klara Kyhlén & Stina Ström | RS Feva | LSSG | 13:26:38 | 02:36:38 | |
43 | - | 13 | SWE 2 | Elias Schelin & Caspar Wahlström | RS Feva | RÅSS | 13:37:41 | 02:57:41 | TT |
- | 6 | SWE 1234 | Matilda Ahlberg & Clara Codis | RS Feva | SSKA | DNC |
Zoom8
- Starttid:
- 11:00
- Flagga:
- Röd
- Bana:
- Stenungsön Långa
- Startnummer:
- 55 - 62
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | - | 61 | SWE 202 | Pontus Karlsson | Zoom8 | VÄSS | 12:47:01 | 01:47:01 | |
2 | - | 56 | SWE 166 | Hampus Bäcklund | Zoom8 | TJSS | 12:47:53 | 01:47:53 | |
3 | - | 62 | SWE 213 | Johan Berg | Zoom8 | VÄSS | 12:52:23 | 01:52:23 | |
4 | - | 60 | SWE 196 | Therese Carlstein | Zoom8 | VÄSS | 13:06:56 | 02:06:56 | |
5 | - | 57 | SWE 175 | Alva Kullenberg | Zoom8 | VÄSS | 13:08:20 | 02:08:20 | |
6 | - | 58 | SWE 182 | Anton Karlsson | Zoom8 | STSS | 13:10:44 | 02:10:44 | |
7 | - | 59 | SWE 195 | Helena Sjöström | Zoom8 | VÄSS | 13:22:31 | 02:22:31 | |
- | 55 | SWE 37 | Axel Pantzare | Zoom8 | SHBS | DNC |
RS Tera (L & S)
- Starttid:
- 11:10
- Flagga:
- Gul
- Bana:
- Stenungsön
- Startnummer:
- 70 - 84
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | - | 82 | SWE 1480 | Henrik Backman | RS Tera Litet Segel | TKK | 13:27:26 | 02:17:26 | |
2 | - | 81 | SWE 965 | Jesper Böhn | RS Tera Litet Segel | TKK | 13:29:41 | 02:19:41 | |
3 | - | 79 | SWE 961 | Emil Johansson | RS Tera Litet Segel | TKK | 13:29:45 | 02:19:45 | |
4 | - | 78 | SWE 636 | Hugo Backman | RS Tera Litet Segel | TKK | 13:30:38 | 02:20:38 | |
4 | - | 70 | SWE 5 | Tom Ekenstråle | RS Tera Litet Segel | LJSS | 13:30:38 | 02:20:38 | |
6 | - | 74 | SWE 363 | Luis Wettre | RS Tera Litet Segel | LJSS | 13:31:19 | 02:21:19 | |
7 | - | 80 | SWE 962 | Majken Backman | RS Tera Litet Segel | TKK | 13:37:52 | 02:27:52 | |
8 | - | 72 | SWE 359 | Max Ekenstråle | RS Tera Litet Segel | LJSS | 13:38:16 | 02:28:16 | |
9 | - | 84 | SWE 2676 | Jakob Hellberg | RS Tera Litet Segel | TKK | 13:28:50 | 02:28:50 | TT |
10 | - | 83 | SWE 1481 | Per Hermansson | RS Tera Litet Segel | TKK | 13:29:43 | 02:29:43 | TT |
11 | - | 73 | SWE 360 | Agnes Nord | RS Tera Litet Segel | LJSS | 13:30:39 | 02:30:39 | TT |
12 | - | 71 | SWE 367 | Maja Löv | RS Tera Litet Segel | TKK | 13:31:07 | 02:31:07 | TT |
13 | - | 75 | SWE 371 | Beatrice Karlsson | RS Tera Litet Segel | LJSS | 13:47:41 | 02:37:41 | |
14 | - | 77 | SWE 604 | Petter Lundberg | RS Tera Litet Segel | LJSS | 14:13:41 | 03:03:41 | |
- | 76 | SWE 601 | Vilgot Hjort | RS Tera Litet Segel | LJSS | DNF |
Optimist grupp 1, födda 2004-
- Starttid:
- 11:20
- Flagga:
- Blå
- Bana:
- Stenungsön
- Startnummer:
- 101 - 301
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | 96 | 147 | SWE 4489 | William Heimersson | Optimist | LSSG | 13:28:41 | 02:08:41 | |
2 | 97 | 134 | SWE 4213 | Hampus Andersson | Optimist | LSSG | 13:28:47 | 02:08:47 | |
3 | 101 | 124 | SWE 3898 | Elin Sjöberg | Optimist | RÅSS | 13:29:40 | 02:09:40 | |
4 | 106 | 123 | SWE 3811 | Oskar Rahe | Optimist | KKKK | 13:29:47 | 02:09:47 | |
4 | 106 | 128 | SWE 4063 | Elsa Aronsson | Optimist | LESS | 13:29:47 | 02:09:47 | |
6 | 108 | 138 | SWE 4271 | Karl Landmark | Optimist | RÖSS | 13:29:48 | 02:09:48 | |
7 | 110 | 146 | SWE 4413 | Emil Jahrsten | Optimist | LESS | 13:29:49 | 02:09:49 | |
8 | 111 | 136 | SWE 4259 | Viggo Eklund | Optimist | SSWL | 13:29:59 | 02:09:59 | |
8 | 111 | 140 | SWE 4291 | David Wahlberg | Optimist | GSS | 13:29:59 | 02:09:59 | |
10 | 116 | 127 | SWE 4052 | Filip Koritz | Optimist | SSKA | 13:30:36 | 02:10:36 | |
11 | 117 | 160 | DEN 8432 | Emrik Olsson Dahl | Optimist | LDSS | 13:30:38 | 02:10:38 | |
12 | 119 | 141 | SWE 4 | Nils Malmcrona | Optimist | LDSS | 13:30:45 | 02:10:45 | |
13 | 120 | 137 | SWE 4265 | Tea Zeeberg | Optimist | LDSS | 13:30:50 | 02:10:50 | |
14 | 121 | 164 | SWE 4035 | Erik Andersson | Optimist | LESS | 13:30:51 | 02:10:51 | |
15 | 124 | 142 | SWE 4309 | William Karlsson | Optimist | STSS | 13:32:16 | 02:12:16 | |
16 | 125 | 143 | SWE 4355 | Isak Jonsson Öhström | Optimist | KKKK | 13:32:25 | 02:12:25 | |
17 | 126 | 129 | SWE 4092 | Elliot de Susini | Optimist | RÖSS | 13:32:26 | 02:12:26 | |
18 | 130 | 157 | SWE 37141 | Tyra Axhede | Optimist | RÖSS | 13:32:48 | 02:12:48 | |
19 | 131 | 135 | SWE 4243 | Ludvig Sundström | Optimist | LDSS | 13:32:49 | 02:12:49 | |
20 | 132 | 116 | ESP 2258 | Rafa Jonhsen | Optimist | RÖSS | 13:32:52 | 02:12:52 | |
21 | 133 | 168 | SWE 20 | Alexander Wallberg | Optimist | KKKK | 13:34:01 | 02:14:01 | |
22 | 136 | 139 | SWE 4282 | Alexandra Seldén | Optimist | LDSS | 13:34:38 | 02:14:38 | |
23 | 138 | 301 | ESP 111 | Marta Fructuoso | Optimist | RÖSS | 13:35:58 | 02:15:58 | |
24 | 140 | 145 | SWE 4389 | Vilgot Moeschlin | Optimist | RÖSS | 13:37:21 | 02:17:21 | |
25 | 141 | 144 | SWE 4371 | Lina Rybeck | Optimist | RÖSS | 13:37:36 | 02:17:36 | |
26 | 142 | 131 | SWE 4128 | Lukas Lindström | Optimist | RÖSS | 13:28:19 | 02:18:19 | TT |
27 | 146 | 119 | SWE 3608 | Erik Fyrk | Optimist | LESS | 13:29:41 | 02:19:41 | TT |
28 | 147 | 158 | SWE 4215 | Emil Wolfgang | Optimist | HJBK | 13:29:51 | 02:19:51 | TT |
29 | 148 | 159 | SWE 4141 | Erik Rahm | Optimist | LESS | 13:29:59 | 02:19:59 | TT |
30 | 149 | 125 | SWE 3926 | Isac Lundstedt | Optimist | LESS | 13:30:09 | 02:20:09 | TT |
31 | 150 | 130 | SWE 4120 | Julia Werton | Optimist | LDSS | 13:30:25 | 02:20:25 | TT |
32 | 151 | 126 | SWE 3932 | Max Dahlström | Optimist | LESS | 13:30:47 | 02:20:47 | TT |
33 | 154 | 148 | SWE 4499 | Ludvig Meldgaard | Optimist | STSS | 13:31:11 | 02:21:11 | TT |
34 | 155 | 121 | SWE 3734 | Erik Bengtsson | Optimist | BKSS | 13:31:21 | 02:21:21 | TT |
35 | 156 | 132 | SWE 4130 | Erik Eskilstorp | Optimist | KKKK | 13:32:20 | 02:22:20 | TT |
36 | 157 | 166 | SWE 4590 | Oliver Karlsson | Optimist | LDSS | 13:32:27 | 02:22:27 | TT |
37 | 158 | 149 | SWE 4337 | Gabriella Svantesson | Optimist | STSS | 13:32:44 | 02:22:44 | TT |
38 | 159 | 122 | SWE 3807 | Axel Sandberg | Optimist | RÅSS | 13:32:50 | 02:22:50 | TT |
39 | 163 | 162 | SWE 4031 | Filippa Hallin | Optimist | LDSS | 13:45:09 | 02:25:09 | |
40 | 165 | 101 | SWE 4296 | Elsa Malmcrona | Optimist | LDSS | 13:45:41 | 02:25:41 | |
41 | 167 | 120 | SWE 3727 | Josefina Vikinge | Optimist | RÅSS | 13:38:10 | 02:28:10 | TT |
42 | 168 | 133 | SWE 4163 | Jonathan Östling | Optimist | RÖSS | 13:49:05 | 02:29:05 | |
43 | 169 | 111 | SWE 15 | Jakob Sengpiel | Optimist | RÖSS | 13:49:38 | 02:29:38 | |
44 | 170 | 115 | SWE 400 | Otto Alfredsson | Optimist | STSS | 13:54:10 | 02:34:10 | |
45 | 171 | 167 | SWE 3 | Alice Bergelin | Optimist | LerSS | 13:47:33 | 02:37:33 | TT |
46 | 172 | 118 | SWE 3436 | Evelina Sköld | Optimist | TKK | 13:47:55 | 02:37:55 | TT |
47 | 173 | 117 | SWE 12 | Theo Sandberg | Optimist | STSS | 14:01:08 | 02:41:08 | |
48 | 174 | 102 | SWE 9 | David Nilsson | Optimist | STSS | 14:03:31 | 02:43:31 | |
49 | 176 | 113 | SWE 16 | Frank Oldemark | Optimist | STSS | 14:01:51 | 02:51:51 | TT |
50 | 178 | 163 | SWE 15 | Jonathan Holmberg | Optimist | STSS | 14:21:41 | 03:01:41 | |
51 | 179 | 105 | SWE 3 | Emma Ruden | Optimist | STSS | 14:22:10 | 03:02:10 | |
52 | 180 | 109 | SWE 6 | Sanna Åström | Optimist | STSS | 14:26:22 | 03:16:22 | TT |
53 | 181 | 106 | SWE 11 | Oskar Blimark | Optimist | RÖSS | 14:54:50 | 03:34:50 | |
54 | 182 | 110 | SWE 14 | Gustav Sengpiel | Optimist | RÖSS | 14:54:56 | 03:34:56 | |
55 | 183 | 107 | SWE 12 | John Engberg | Optimist | RÖSS | 14:58:30 | 03:38:30 | |
56 | 184 | 108 | SWE 13 | Alfred Lindberg | Optimist | RÖSS | 14:53:27 | 03:43:27 | TT |
153 | SWE 2 | Philip Skoglund | Optimist | KKKK | DNF | ||||
156 | SWE 23348 | Esther Lagerstrand | Optimist | RÖSS | TT, DNF | ||||
165 | SWE 17 | Elias Berntsson | Optimist | STSS | TT, DNF | ||||
114 | SWE 10 | Ludvig Oskarsson | Optimist | STSS | DNF | ||||
104 | SWE 9 | Molly Allnor | Optimist | RÖSS | DNF | ||||
103 | SWE 1 | Olle Dison | Optimist | SSO | DNF | ||||
152 | SWE 3615 | Max Idmyr | Optimist | KKKK | DNF | ||||
155 | SWE 3759 | Theodor Skörvald | Optimist | KKKK | DNF | ||||
161 | SWE 4097 | Johanna Bäckman | Optimist | STSS | DNF | ||||
154 | SWE 3909 | Nils Brandt | Optimist | KKKK | DNS | ||||
112 | SWE 14 | Hanna Berntsson | Optimist | STSS | DNC | ||||
150 | SWE 11113 | Rasmus Ryfors | Optimist | KKKK | DNC | ||||
151 | SWE 11114 | Sebastian Kure | Optimist | KKKK | DNC |
Optimist grupp 2, födda 2003
- Starttid:
- 11:30
- Flagga:
- Grön
- Bana:
- Stenungsön
- Startnummer:
- 201 - 253
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | 55 | 253 | SWE 4454 | Calle Lindbom | Optimist | LDSS | 13:26:37 | 01:56:37 | |
2 | 56 | 220 | SWE 4172 | Jonathan Llado Krensler | Optimist | RÖSS | 13:26:43 | 01:56:43 | |
3 | 64 | 216 | SWE 4093 | David Johannessen | Optimist | STSS | 13:28:49 | 01:58:49 | |
4 | 65 | 246 | SWE 4338 | Svante Munkby | Optimist | MASS | 13:29:42 | 01:59:42 | |
5 | 66 | 247 | SWE 4510 | Christoffer Hallin | Optimist | LDSS | 13:29:43 | 01:59:43 | |
6 | 67 | 219 | SWE 4143 | Filip Fjelddahl | Optimist | LESS | 13:29:46 | 01:59:46 | |
7 | 69 | 222 | SWE 4214 | Malcolm Björsson | Optimist | ASS | 13:29:47 | 01:59:47 | |
8 | 70 | 208 | SWE 3450 | Sigge Alfredsson | Optimist | STSS | 13:29:48 | 01:59:48 | |
9 | 72 | 224 | SWE 4283 | Svea Sahlin | Optimist | RÖSS | 13:30:13 | 02:00:13 | |
10 | 74 | 214 | SWE 4013 | Hedvig Oskarsson | Optimist | TJSS | 13:30:51 | 02:00:51 | |
11 | 75 | 217 | SWE 4123 | Love Strandäng | Optimist | HJBK | 13:30:57 | 02:00:57 | |
12 | 76 | 251 | SWE 4520 | Jonas Åhlander | Optimist | BKSS | 13:30:58 | 02:00:58 | |
13 | 77 | 235 | SWE 4542 | Jennifer Öhrnell | Optimist | RÅSS | 13:31:16 | 02:01:16 | |
14 | 80 | 228 | SWE 4409 | Viktor Sönnergren | Optimist | KKKK | 13:31:58 | 02:01:58 | |
15 | 81 | 215 | SWE 4064 | Nils Sjöberg | Optimist | RÅSS | 13:32:29 | 02:02:29 | |
16 | 82 | 213 | SWE 3989 | Max Sandahl | Optimist | STSS | 13:32:46 | 02:02:46 | |
17 | 83 | 230 | SWE 4451 | Therese Bowald | Optimist | RÅSS | 13:32:51 | 02:02:51 | |
18 | 84 | 232 | SWE 4471 | Alfred Duell | Optimist | SSKA | 13:32:52 | 02:02:52 | |
19 | 86 | 250 | SWE 3619 | Elias Wranker | Optimist | LESS | 13:33:21 | 02:03:21 | |
20 | 88 | 236 | SWE 4544 | Johan Bengtsson | Optimist | BKSS | 13:34:02 | 02:04:02 | |
21 | 94 | 210 | SWE 3498 | Disa Ahlstrand | Optimist | LDSS | 13:35:17 | 02:05:17 | |
22 | 95 | 226 | SWE 4347 | Gustaf Sevedag | Optimist | RÖSS | 13:36:01 | 02:06:01 | |
23 | 98 | 245 | SWE 4553 | Lova Forssen | Optimist | KSSS | 13:28:53 | 02:08:53 | TT |
24 | 100 | 238 | ESP 9851 | Manuel Espinosa | Optimist | RÖSS | 13:29:38 | 02:09:38 | TT |
25 | 102 | 225 | SWE 4334 | Linn Berntsson | Optimist | STSS | 13:29:43 | 02:09:43 | TT |
25 | 102 | 233 | SWE 4533 | Sissel Engdahl | Optimist | JKV | 13:29:43 | 02:09:43 | TT |
27 | 104 | 234 | SWE 4536 | Maya King | Optimist | LDSS | 13:29:45 | 02:09:45 | TT |
28 | 105 | 244 | SWE 3887 | Jonatan Rosander | Optimist | RÅSS | 13:29:47 | 02:09:47 | TT |
29 | 109 | 243 | SWE 4586 | Ellen Fredriksson | Optimist | ASMK | 13:29:49 | 02:09:49 | TT |
30 | 113 | 211 | SWE 3878 | Astrid Skogh | Optimist | VÄSS | 13:30:00 | 02:10:00 | TT |
30 | 113 | 240 | SWE 4348 | Filip Frohagen | Optimist | KKKK | 13:30:00 | 02:10:00 | TT |
32 | 118 | 242 | SWE 23293 | Oskar Johannessen | Optimist | STSS | 13:30:44 | 02:10:44 | TT |
33 | 122 | 227 | SWE 4405 | Mia Petersson | Optimist | LDSS | 13:30:56 | 02:10:56 | TT |
34 | 123 | 229 | SWE 4419 | Carl Fhyr | Optimist | ASS | 13:31:10 | 02:11:10 | TT |
35 | 127 | 249 | SWE 4274 | Arvid Fredriksson | Optimist | BKSS | 13:32:40 | 02:12:40 | TT |
36 | 128 | 221 | SWE 4203 | Josephine Stenmark | Optimist | VÄSS | 13:32:42 | 02:12:42 | TT |
37 | 129 | 248 | SWE 3849 | Åke Fredriksson | Optimist | BKSS | 13:32:43 | 02:12:43 | TT |
38 | 134 | 206 | ESP 1935 | Carlos Arman | Optimist | RÖSS | 13:34:09 | 02:14:09 | TT |
39 | 135 | 212 | SWE 3904 | Ella Feldthusen | Optimist | VÄSS | 13:34:34 | 02:14:34 | TT |
40 | 137 | 252 | SWE 4540 | Vilde Helm | Optimist | LDSS | 13:35:57 | 02:15:57 | TT |
41 | 139 | 223 | SWE 4268 | Alice Lundstedt | Optimist | LESS | 13:36:51 | 02:16:51 | TT |
42 | 144 | 218 | SWE 4134 | Viktor Rolfsman | Optimist | STSS | 13:48:59 | 02:18:59 | |
43 | 145 | 207 | SWE 2226 | Ella Bergdahl | Optimist | TKK | 13:49:35 | 02:19:35 | |
44 | 152 | 201 | SWE 11 | Elin Ernelind | Optimist | STSS | 13:50:49 | 02:20:49 | |
45 | 161 | 205 | SWE 229 | William Hallsback | Optimist | STSS | 13:44:35 | 02:24:35 | TT |
46 | 164 | 241 | SWE 23079 | Hilda Rutgersson | Optimist | STSS | 13:45:40 | 02:25:40 | TT |
47 | 175 | 203 | SWE 7 | Alexander Wahlsten | Optimist | STSS | 14:16:55 | 02:46:55 | |
48 | 177 | 202 | SWE 4 | Emma Wahlsten | Optimist | STSS | 14:13:39 | 02:53:39 | TT |
209 | SWE 3470 | Tova Källerfelt | Optimist | SSO | TT, DNF | ||||
204 | SWE 13 | Max Lind | Optimist | STSS | DNC | ||||
237 | SWE 4545 | Victor Björk | Optimist | HJBK | DNC |
Optimist grupp 3, födda 2002
- Starttid:
- 11:40
- Flagga:
- Gul
- Bana:
- Stenungsön
- Startnummer:
- 302 - 339
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | 30 | 314 | SWE 4220 | Rasmus James | Optimist | RÅSS | 13:28:46 | 01:48:46 | |
2 | 34 | 324 | SWE 4552 | Martina Carlsson | Optimist | LESS | 13:29:41 | 01:49:41 | |
3 | 35 | 310 | SWE 4065 | Carl Lewerth | Optimist | RÅSS | 13:29:47 | 01:49:47 | |
4 | 36 | 332 | SWE 4472 | Lovisa Darin | Optimist | KKKK | 13:30:01 | 01:50:01 | |
5 | 37 | 303 | ESP 2432 | Diego Habanos | Optimist | RÖSS | 13:30:04 | 01:50:04 | |
6 | 38 | 320 | SWE 4501 | Tilde Zeeberg | Optimist | LDSS | 13:30:10 | 01:50:10 | |
7 | 39 | 317 | SWE 4351 | Carl Hörfelt | Optimist | LESS | 13:30:51 | 01:50:51 | |
8 | 40 | 339 | SWE 4434 | David Andersson | Optimist | SHBS | 13:30:58 | 01:50:58 | |
9 | 41 | 331 | SWE 4453 | Axel Burlin | Optimist | HJBK | 13:30:59 | 01:50:59 | |
10 | 42 | 309 | SWE 4004 | Ragnar Alfredsson | Optimist | STSS | 13:31:07 | 01:51:07 | |
11 | 43 | 322 | SWE 4529 | Hugo Sundström | Optimist | LDSS | 13:31:36 | 01:51:36 | |
12 | 44 | 311 | SWE 4110 | Erik Wahlberg | Optimist | GSS | 13:32:13 | 01:52:13 | |
13 | 45 | 318 | SWE 4426 | Rasmus Lindström | Optimist | RÖSS | 13:32:31 | 01:52:31 | |
14 | 46 | 315 | SWE 4202 | Tilde Skörvald | Optimist | KKKK | 13:32:51 | 01:52:51 | |
15 | 47 | 316 | SWE 4314 | Björn Vikinge | Optimist | RÅSS | 13:33:23 | 01:53:23 | |
16 | 48 | 308 | SWE 3970 | Seth Gustafsson | Optimist | SHBS | 13:34:10 | 01:54:10 | |
17 | 51 | 313 | SWE 4149 | Ebba Berntsson | Optimist | STSS | 13:35:06 | 01:55:06 | |
18 | 59 | 321 | SWE 4525 | Emil Bertilson | Optimist | KKKK | 13:37:42 | 01:57:42 | |
19 | 60 | 323 | SWE 4541 | Karolina Landmark | Optimist | RÖSS | 13:37:43 | 01:57:43 | |
20 | 61 | 328 | SWE 3977 | Jonathan Zachrisson | Optimist | KKKK | 13:37:51 | 01:57:51 | |
21 | 63 | 306 | SWE 3820 | Lovisa Toft | Optimist | TKK | 13:38:25 | 01:58:25 | |
22 | 71 | 304 | SWE 3563 | Viktor Garplid | Optimist | SSKA | 13:40:07 | 02:00:07 | |
23 | 73 | 326 | SWE 3782 | Simon Prytz Acrombe | Optimist | KKKK | 13:40:20 | 02:00:20 | |
24 | 78 | 335 | SWE 3601 | Herman Rangaard | Optimist | MASS | 13:41:17 | 02:01:17 | |
25 | 79 | 325 | SWE 4560 | Carl Eskilstorp | Optimist | KKKK | 13:31:39 | 02:01:39 | TT |
26 | 85 | 302 | ESP 2024 | Guillermo Martinez | Optimist | RÖSS | 13:32:55 | 02:02:55 | TT |
27 | 87 | 338 | SWE 4379 | Anton Gustavsson | Optimist | KKKK | 13:33:22 | 02:03:22 | TT |
28 | 91 | 307 | SWE 3832 | Hampus Calås | Optimist | STSS | 13:44:24 | 02:04:24 | |
29 | 92 | 334 | SWE 16213 | Matilda Spårman | Optimist | MASS | 13:44:58 | 02:04:58 | |
30 | 93 | 333 | SWE 3421 | Amanda Ljunggren | Optimist | MASS | 13:45:05 | 02:05:05 | |
31 | 99 | 312 | SWE 4137 | Emilia Ramneborn | Optimist | STSS | 13:49:10 | 02:09:10 | |
32 | 115 | 305 | SWE 3668 | Julia Persson | Optimist | TKK | 13:50:19 | 02:10:19 | |
33 | 143 | 337 | SWE 2 | Jemile Doydu | Optimist | MASS | 13:58:50 | 02:18:50 | |
34 | 153 | 330 | SWE 21388 | Rasmus Källerfelt | Optimist | SSO | 14:01:04 | 02:21:04 | |
35 | 166 | 329 | SWE 20240 | Amelie Tottie Matousek | Optimist | RÖSS | 14:06:57 | 02:26:57 | |
327 | SWE 11116 | Michael Larsson | Optimist | KKKK | DNC | ||||
336 | SWE 000 | Liam Varpe Roberts | Optimist | MASS | DNC |
Optimist grupp 4, födda 2001
- Starttid:
- 11:50
- Flagga:
- Röd
- Bana:
- Stenungsön
- Startnummer:
- 401 - 433
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | 10 | 415 | SWE 4515 | Olle Aronsson | Optimist | LESS | 13:29:47 | 01:39:47 | |
2 | 11 | 418 | SWE 4530 | Matilda Werton | Optimist | LDSS | 13:30:05 | 01:40:05 | |
3 | 12 | 421 | SWE 4579 | Isak Rydholm | Optimist | KKKK | 13:30:56 | 01:40:56 | |
4 | 13 | 408 | SWE 4306 | Felicia Fernström | Optimist | RÖSS | 13:31:12 | 01:41:12 | |
5 | 14 | 412 | SWE 4488 | Fredrik Hansson | Optimist | RÖSS | 13:31:30 | 01:41:30 | |
6 | 15 | 426 | SWE 4599 | Tindra Forssen | Optimist | KSSS | 13:31:36 | 01:41:36 | |
7 | 16 | 432 | SWE 4601 | Johanna Edh | Optimist | LDSS | 13:31:45 | 01:41:45 | |
8 | 17 | 414 | SWE 4512 | Anton Lundin | Optimist | HJBK | 13:31:47 | 01:41:47 | |
9 | 18 | 420 | SWE 4555 | Fanny de Susini | Optimist | RÖSS | 13:32:14 | 01:42:14 | |
10 | 19 | 422 | SWE 4585 | Jonathan Krantz | Optimist | HJBK | 13:32:17 | 01:42:17 | |
11 | 20 | 417 | SWE 4524 | Arvid Barregren | Optimist | HJBK | 13:32:19 | 01:42:19 | |
12 | 21 | 429 | SWE 4517 | Charlotta Hallin | Optimist | LDSS | 13:32:41 | 01:42:41 | |
13 | 22 | 410 | SWE 4403 | Oscar Fyrk | Optimist | LESS | 13:33:38 | 01:43:38 | |
14 | 23 | 427 | SWE 3699 | Gustav Fredriksson | Optimist | ASMK | 13:34:40 | 01:44:40 | |
15 | 24 | 428 | SWE 4514 | Alice Lindberg | Optimist | BOSS | 13:34:52 | 01:44:52 | |
16 | 26 | 409 | SWE 4312 | Alexandra Möller | Optimist | SFSS | 13:37:24 | 01:47:24 | |
17 | 28 | 411 | SWE 4430 | Madeleine Åsberg | Optimist | LESS | 13:37:51 | 01:47:51 | |
18 | 29 | 416 | SWE 4516 | Hugo Mårdbrink | Optimist | HJBK | 13:37:57 | 01:47:57 | |
19 | 32 | 402 | SWE 3606 | Carl-Johan Lidholm | Optimist | SFSS | 13:39:33 | 01:49:33 | |
20 | 49 | 404 | SWE 4094 | Magnus Gren | Optimist | ASS | 13:44:28 | 01:54:28 | |
21 | 50 | 406 | SWE 4292 | Elsa Berglund | Optimist | STSS | 13:45:00 | 01:55:00 | |
22 | 52 | 430 | SWE 4 | Sara Bergelin | Optimist | LerSS | 13:45:15 | 01:55:15 | |
23 | 53 | 403 | SWE 3881 | Oscar Larsson | Optimist | VÄSS | 13:35:50 | 01:55:50 | TT |
23 | 54 | 424 | DEN 8088 | Andreas Brandt | Optimist | ASS | 13:45:50 | 01:55:50 | |
25 | 57 | 405 | SWE 4113 | Erik Kullenberg | Optimist | VÄSS | 13:46:53 | 01:56:53 | |
26 | 58 | 431 | SWE 4304 | Amanda Böhn | Optimist | TKK | 13:46:56 | 01:56:56 | |
27 | 62 | 419 | SWE 4538 | Freja King | Optimist | LDSS | 13:38:11 | 01:58:11 | TT |
28 | 67 | 433 | SWE 37 | Anton Fredö | Optimist | LESS | 13:49:46 | 01:59:46 | |
29 | 160 | 401 | SWE 506 | Jannik Keller | Optimist | RÅSS | 14:13:38 | 02:23:38 | |
30 | 162 | 425 | SWE | Klara Sjöblom | Optimist | KKKK | 14:14:41 | 02:24:41 | |
413 | SWE 4497 | Eskil Jonasson | Optimist | RÖSS | 13:29:48 | 01:49:48 | TT, DSQ |
Optimist grupp 5, födda 1999-2000
- Starttid:
- 12:00
- Flagga:
- Svart
- Bana:
- Stenungsön
- Startnummer:
- 501 - 517
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | 1 | 509 | SWE 4576 | Oscar Engström | Optimist | LESS | 13:31:28 | 01:31:28 | |
2 | 2 | 508 | SWE 4554 | Fia Fjelddahl | Optimist | LESS | 13:31:42 | 01:31:42 | |
3 | 3 | 506 | SWE 4417 | Marcus Warvne | Optimist | RÖSS | 13:31:45 | 01:31:45 | |
4 | 4 | 504 | SWE 4341 | Axel Jonsson Öhström | Optimist | KKKK | 13:32:41 | 01:32:41 | |
5 | 5 | 501 | ESP 1579 | Felix Enrique | Optimist | RÖSS | 13:37:22 | 01:37:22 | |
6 | 6 | 507 | SWE 4464 | Tyra Pantzar | Optimist | KKKK | 13:37:23 | 01:37:23 | |
7 | 7 | 502 | SWE 4239 | Sigrid Andréasson | Optimist | STSS | 13:37:27 | 01:37:27 | |
8 | 8 | 513 | SWE 4325 | Linnea Darin | Optimist | KKKK | 13:37:45 | 01:37:45 | |
9 | 9 | 514 | SWE 4508 | Louise Gottfridsson | Optimist | HJBK | 13:37:53 | 01:37:53 | |
10 | 25 | 517 | SWE 4431 | Annie Abrahamsson | Optimist | HJBK | 13:47:05 | 01:47:05 | |
11 | 27 | 505 | SWE 4397 | Klara Utterström | Optimist | LDSS | 13:37:34 | 01:47:34 | TT |
12 | 31 | 511 | SWE 23281 | Nora Arhall | Optimist | VÄSS | 13:48:49 | 01:48:49 | |
13 | 33 | 510 | SWE 4578 | Rasmus Alnebeck | Optimist | HJBK | 13:39:34 | 01:49:34 | TT |
14 | 89 | 516 | SWE 112 | Ella Abelson | Optimist | HOSS | 14:04:03 | 02:04:03 | |
15 | 90 | 515 | SWE 111 | Joline Landén | Optimist | HOSS | 14:04:04 | 02:04:04 | |
512 | SWE 23001 | Emanuel Johansson | Optimist | SSO | TT, DNF | ||||
503 | SWE 4340 | Moa Andersson | Optimist | SHBS | DNS |
Access
- Starttid:
- 12:20
- Flagga:
- Blå
- Bana:
- Access
- Startnummer:
- 551 - 558
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | - | 557 | SWE 111 | Dennis Hantman | Access | KSSS | 13:00:01 | 00:40:01 | |
2 | - | 555 | SWE 1695 | Elin Böschen | Access | STSS | 13:00:02 | 00:40:02 | |
3 | - | 554 | SWE 1694 | Tobias Dawid | Access | STSS | 13:00:03 | 00:40:03 | |
4 | - | 551 | SWE 4 | Linus Ekenberg | Access | GKSS | 13:00:04 | 00:40:04 | |
5 | - | 556 | SWE 1993 | Ellinor Färnert | Access | RSF | 13:00:05 | 00:40:05 | |
6 | - | 553 | SWE 3 | Sofia Wallin | Access | GKSS | 13:00:06 | 00:40:06 | |
7 | - | 552 | SWE 60 | Adam Gedda | Access | STSS | 13:00:07 | 00:40:07 | |
8 | - | 558 | SWE 6 | David Rådberg | Access | GKSS | 13:00:08 | 00:40:08 |