Lilla Tjörn Runt 2017 - Preliminärt startgruppsresultat
Jolly Scott
- Starttid:
- 12:40
- Flagga:
- Gul
- Bana:
- Stenungsön
- Startnummer:
- 201 - 226
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | - | 205 | SWE 82 | Bengt Strömberg | Jolly-Scott | STSS | 13:58:21 | 01:18:21 | |
2 | - | 221 | SWE 744 | Micael Holmstedt | Jolly-Scott | STSS | 13:58:40 | 01:18:40 | |
3 | - | 206 | SWE 96 | Liselott Kantling | Jolly-Scott | STSS | 14:00:59 | 01:20:59 | |
4 | - | 226 | SWE 1961 | Bosse Axelsson | Jolly-Scott | STSS | 14:01:00 | 01:21:00 | |
5 | - | 201 | SWE 14 | Göran Hansson | Jolly-Scott | TJSS | 14:02:00 | 01:22:00 | |
6 | - | 211 | SWE 429 | Mikael Sjöberg | Jolly-Scott | SÖBK | 14:02:15 | 01:22:15 | |
7 | - | 209 | SWE 400 | Per Olofsson | Jolly-Scott | HJBK | 14:02:59 | 01:22:59 | |
8 | - | 207 | SWE 122 | Per-Egon Persson | Jolly-Scott | SSSS | 14:03:10 | 01:23:10 | |
9 | - | 202 | SWE 21 | Mikael Wallin | Jolly-Scott | STSS | 14:03:34 | 01:23:34 | |
10 | - | 216 | SWE 559 | Jan Magnusson | Jolly-Scott | STSS | 14:03:50 | 01:23:50 | |
11 | - | 208 | SWE 366 | Tommy Strandberg | Jolly-Scott | TJSS | 14:04:49 | 01:24:49 | |
12 | - | 223 | SWE 975 | Urban Ristorp | Jolly-Scott | STSS | 14:05:25 | 01:25:25 | |
13 | - | 215 | SWE 556 | Lars Åkerlund | Jolly-Scott | STSS | 14:06:09 | 01:26:09 | |
14 | - | 219 | SWE 660 | Hans Axelsson | Jolly-Scott | STSS | 14:07:09 | 01:27:09 | |
15 | - | 203 | SWE 32 | Marcus Götberg | Jolly-Scott | ASS | 14:08:09 | 01:28:09 | |
16 | - | 212 | SWE 476 | Claes Engelin | Jolly-Scott | GKSS | 14:08:35 | 01:28:35 | |
17 | - | 217 | SWE 594 | Ulf Rask | Jolly-Scott | KKKK | 14:09:00 | 01:29:00 | |
18 | - | 225 | SWE 1960 | Ove Ebeling | Jolly-Scott | STSS | 14:09:30 | 01:29:30 | |
19 | - | 204 | SWE 60 | Roy Karlsson | Jolly-Scott | SFSS | 14:10:00 | 01:30:00 | |
20 | - | 218 | SWE 643 | Henry Leuchovius | Jolly-Scott | STSS | 14:13:01 | 01:33:01 | |
21 | - | 224 | SWE 1956 | Anders Andreasson | Jolly-Scott | STSS | 14:16:02 | 01:36:02 | |
22 | - | 214 | SWE 554 | Dan Brännehed | Jolly-Scott | STSS | 14:21:03 | 01:41:03 | |
23 | - | 222 | SWE 54 | Christian Lundvall | Jolly-Scott | STSS | 14:26:04 | 01:46:04 | |
24 | - | 213 | SWE 552 | Simon Eberling | Jolly-Scott | VSS | 14:31:05 | 01:51:05 | |
- | 210 | SWE 427 | Hans Ruckman | Jolly-Scott | STSS | DNF | |||
- | 220 | SWE 720 | Bengt Larsson | Jolly-Scott | STSS | DNF |
E-Jolle
- Starttid:
- 10:50
- Flagga:
- Grön
- Bana:
- Stenungsön Långa
- Startnummer:
- 350 - 353
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | - | 353 | SWE 3579 | Anton Olsson | E-jolle | STSS | 12:10:00 | 01:20:00 | |
2 | - | 352 | SWE 93 | Sebastian Knaack | E-jolle | RÅSS | 12:17:00 | 01:27:00 | |
3 | - | 351 | SWE 81 | Johan Kylebäck | E-jolle | HJBK | 12:43:44 | 01:53:44 |
RS Feva
- Starttid:
- 11:00
- Flagga:
- Svart
- Bana:
- Stenungsön
- Startnummer:
- 1 - 27
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | - | 15 | SWE 3832 | Oscar Andersson & Hedvig Oskarsson | RS Feva | STSS | 12:00:00 | 01:00:00 | |
2 | - | 17 | SWE 4404 | Gustav Theander & Linus Berglund | RS Feva | GKF | 12:01:00 | 01:01:00 | |
3 | - | 12 | SWE 3822 | Klara Johansson & Sara Bergelin & | RS Feva | LDSS | 12:02:00 | 01:02:00 | |
4 | - | 13 | SWE 3603 | Lovisa Toft & Amanda Ljunggren | RS Feva | TKK | 12:03:00 | 01:03:00 | |
5 | - | 21 | SWE 5587 | Ellen Fredriksson & Gustav Fredriksson | RS Feva | ASMK | 12:04:00 | 01:04:00 | |
6 | - | 3 | SWE 8 | Kettil Leke & Viktor Sunnergren | RS Feva | KKKK | 12:05:00 | 01:05:00 | |
7 | - | 7 | SWE 1540 | Erik Wahlberg & David Wahlberg | RS Feva | GSS | 12:06:00 | 01:06:00 | |
8 | - | 5 | SWE 111 | Matilda Spårman & Jemile Doydu | RS Feva | MASS | 12:07:00 | 01:07:00 | |
9 | - | 1 | SWE 21751 | Rasmus James & Therese Bowald | RS Feva | RÅSS | 12:08:00 | 01:08:00 | |
10 | - | 14 | SWE 3819 | Sven Jonasson & Elias Jonason | RS Feva | BJK | 12:09:00 | 01:09:00 | |
11 | - | 23 | NOR 5983 | Wilhelm Harlem & Fredrik Harlem | RS Feva | KNS | 12:11:00 | 01:11:00 | |
12 | - | 10 | SWE 2175 | Jonatan Rosander & Joar Persson | RS Feva | RÅSS | 12:12:00 | 01:12:00 | |
13 | - | 24 | SWE 6110 | Jonna Rahm & Arvid Barrengren | RS Feva | HJBK | 12:13:00 | 01:13:00 | |
14 | - | 11 | SWE 2654 | Alexander Brorsson & Emil Häggström | RS Feva | ÖLSS | 12:14:00 | 01:14:00 | |
15 | - | 9 | SWE 2174 | Axel Sandberg & Nils Sjöberg | RS Feva | RÅSS | 12:15:00 | 01:15:00 | |
16 | - | 18 | SWE 5029 | Maja Hedin & Nathlie Ahlgren | RS Feva | LESS | 12:16:00 | 01:16:00 | |
17 | - | 8 | SWE 1543 | Max Dahlström & Elias Wranker | RS Feva | LESS | 12:18:00 | 01:18:00 | |
18 | - | 20 | SWE 1788 | Albin Haglund & Alvin Nääs | RS Feva | SSF | 12:44:00 | 01:44:00 | |
19 | - | 6 | SWE 803 | Philip Vännman & Benjamin Persson | RS Feva | RÅSS | 12:45:00 | 01:45:00 | |
20 | - | 4 | SWE 6665 | David Kylebäck & Alfred Franzén Göransson | RS Feva | HJBK | 12:46:00 | 01:46:00 | |
21 | - | 19 | SWE 5059 | Felix Hammarklo & Oliver Almkvist | RS Feva | SSKA | 12:47:00 | 01:47:00 | |
22 | - | 26 | SWE 8790 | Frida Ottosson & Elin Mattsson | RS Feva | SFSS | 12:48:00 | 01:48:00 | |
23 | - | 27 | SWE 822 | Petter Holmberg & Nils Angerås | RS Feva | LDSS | 12:49:00 | 01:49:00 | |
24 | - | 16 | SWE 3835 | Alice Toren & Maja Staxäng | RS Feva | BJK | 12:50:00 | 01:50:00 | |
25 | - | 2 | SWE 3823 | Oskar Blimark & Alfred Lindberg | RS Feva | LDSS | 12:56:04 | 01:56:04 | |
26 | - | 22 | SWE 5743 | Louise Waller & Alexandra Sellden | RS Feva | LDSS | 12:58:00 | 01:58:00 |
Zoom8
- Starttid:
- 11:10
- Flagga:
- Röd
- Bana:
- Stenungsön
- Startnummer:
- 45 - 61
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | - | 59 | SWE 233 | Ebba Berntsson | Zoom8 | STSS | 12:51:00 | 01:41:00 | |
2 | - | 49 | NOR 184 | Axel Hallquist | Zoom8 | BOOSS | 12:57:30 | 01:47:30 | |
3 | - | 55 | SWE 226 | David Johannessen | Zoom8 | STSS | 12:58:15 | 01:48:15 | |
4 | - | 58 | SWE 230 | William Karlsson | Zoom8 | STSS | 12:59:30 | 01:49:30 | |
5 | - | 53 | SWE 221 | Hanna Larsson | Zoom8 | STSS | 13:01:46 | 01:51:46 | |
6 | - | 52 | SWE 217 | Linn Berntsson | Zoom8 | STSS | 13:02:40 | 01:52:40 | |
7 | - | 60 | SWE 234 | Alexandra Möller | Zoom8 | SFSS | 13:02:44 | 01:52:44 | |
8 | - | 56 | NOR 73 | Max Sandahl | Zoom8 | STSS | 13:02:50 | 01:52:50 | |
9 | - | 54 | SWE 223 | Josephine Stenmark | Zoom8 | VÄSS | 13:03:03 | 01:53:03 | |
10 | - | 51 | SWE 204 | Sofia Biller | Zoom8 | HJSS | 13:06:20 | 01:56:20 | |
11 | - | 46 | NOR 103 | Salma Nilsson | Zoom8 | STSS | 13:07:22 | 01:57:22 | |
12 | - | 61 | NOR 180 | Emilia Ramneborn | Zoom8 | STSS | 13:14:00 | 02:04:00 | |
13 | - | 47 | NOR 114 | Vilma Larsson | Zoom8 | SMSS | 13:14:02 | 02:04:02 | |
14 | - | 48 | NOR 118 | Hilda Rutgersson | Zoom8 | STSS | 13:14:45 | 02:04:45 | |
15 | - | 50 | NOR 186 | Tova Källerfelt | Zoom8 | STSS | 13:14:47 | 02:04:47 | |
16 | - | 45 | NOR 67 | Ludwig Sikström | Zoom8 | STSS | 13:22:29 | 02:12:29 |
RS Tera (L & S)
- Starttid:
- 11:20
- Flagga:
- Gul
- Bana:
- Stenungsön
- Startnummer:
- 70 - 86
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | - | 85 | SWE 3481 | Ludvig Jernmark | RS Tera Litet Segel | LJSS | 12:55:55 | 01:35:55 | |
2 | - | 81 | SWE 3479 | Aron Wärnberg | RS Tera Litet Segel | LJSS | 12:58:30 | 01:38:30 | |
3 | - | 80 | SWE 3478 | Vilgot Hjort | RS Tera Litet Segel | LJSS | 12:58:45 | 01:38:45 | |
4 | - | 77 | SWE 3429 | Hanna Wallström | RS Tera Litet Segel | LJSS | 12:59:00 | 01:39:00 | |
5 | - | 79 | SWE 3477 | Thea Enander | RS Tera Litet Segel | LJSS | 12:59:15 | 01:39:15 | |
6 | - | 70 | SWE 2676 | Elin Tagesson | RS Tera Litet Segel | GSS | 13:01:42 | 01:41:42 | |
7 | - | 71 | SWE 3214 | Daniel Von Haartman | RS Tera Litet Segel | GSS | 13:03:19 | 01:43:19 | |
8 | - | 74 | SWE 3215 | Theodor Norrby | RS Tera Litet Segel | GSS | 13:03:59 | 01:43:59 | |
9 | - | 76 | SWE 5 | Tom Ekenstråle | RS Tera Litet Segel | LJSS | 13:04:01 | 01:44:01 | |
10 | - | 78 | SWE 3471 | Tage Barne | RS Tera Litet Segel | LJSS | 13:04:02 | 01:44:02 | |
11 | - | 75 | SWE 3 | Majken Backman | RS Tera Litet Segel | TKK | 13:06:17 | 01:46:17 | |
12 | - | 73 | SWE 2299 | Ture Lundvik | RS Tera Litet Segel | GSS | 13:15:10 | 01:55:10 | |
13 | - | 84 | SWE 7 | Jonatan Krauss | RS Tera Litet Segel | LJSS | 13:15:13 | 01:55:13 | |
14 | - | 83 | SWE 11 | Valentin Nordström & | RS Tera Litet Segel | LJSS | 13:17:30 | 01:57:30 | |
15 | - | 72 | SWE 2346 | Simon Ardfors | RS Tera Litet Segel | GSS | 13:27:34 | 02:07:34 | |
16 | - | 86 | SWE 1 | Nora Westdahl | RS Tera Litet Segel | LJSS | 13:29:46 | 02:09:46 | |
17 | - | 82 | SWE 6 | Max Ekenstråle | RS Tera Litet Segel | LJSS | 13:30:00 | 02:10:00 |
Optimist grupp 1, födda 2007-
- Starttid:
- 11:30
- Flagga:
- Blå
- Bana:
- Stenungsön
- Startnummer:
- 101 - 120
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | 34 | 114 | SWE 4517 | Kajsa Andersson | Optimist | RÖSS | 13:24:43 | 01:54:43 | |
2 | 40 | 113 | SWE 4461 | Annie Hinton | Optimist | RÖSS | 13:27:27 | 01:57:27 | |
3 | 42 | 106 | NOR 3655 | Nils Amundin | Optimist | STSS | 13:27:31 | 01:57:31 | |
4 | 43 | 111 | SWE 4337 | Vincent Almslätt | Optimist | HÄSS | 13:27:42 | 01:57:42 | |
5 | 44 | 101 | SWE 3918 | Carl Bergman | Optimist | STSS | 13:30:06 | 02:00:06 | |
6 | 50 | 108 | SWE 3808 | Linus Ahlgren | Optimist | LESS | 13:31:58 | 02:01:58 | |
7 | 57 | 120 | SWE 4199 | Ellen Eklind | Optimist | ASMK | 13:32:26 | 02:02:26 | |
8 | 58 | 112 | SWE 4431 | Hanna Rybeck | Optimist | RÖSS | 13:32:30 | 02:02:30 | |
9 | 59 | 115 | SWE 4598 | Filippa Persson | Optimist | TKK | 13:32:31 | 02:02:31 | |
10 | 70 | 104 | SWE 451 | Oskar Annwall | Optimist | LDSS | 13:38:01 | 02:08:01 | |
11 | 71 | 109 | SWE 3989 | Carl Sandahl | Optimist | STSS | 13:38:08 | 02:08:08 | |
12 | 76 | 105 | SWE 3699 | Arvid Eklind | Optimist | ASMK | 13:41:17 | 02:11:17 | |
13 | 83 | 103 | SWE 443 | Edward Stenvaller | Optimist | STSS | 13:53:29 | 02:23:29 | |
14 | 84 | 116 | SWE 6399 | Albert Wennergren | Optimist | STSS | 13:59:58 | 02:29:58 | |
15 | 85 | 110 | SWE 4329 | Ida Laneby | Optimist | STSS | 14:14:37 | 02:44:37 | |
102 | SWE 15 | Elias Ljungberg | Optimist | STSS | DNF | ||||
117 | SWE 22657 | Olivia Johansson | Optimist | STSS | DNF |
Optimist grupp 2, födda 2006
- Starttid:
- 11:40
- Flagga:
- Grön
- Bana:
- Stenungsön
- Startnummer:
- 236 - 259
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | 14 | 253 | SWE 4544 | Erik Bengtsson | Optimist | BKSS | 13:26:56 | 01:46:56 | |
2 | 15 | 256 | SWE 4700 | Max Zetterström | Optimist | BOSS | 13:27:22 | 01:47:22 | |
3 | 17 | 243 | SWE 4010 | Filippa Boman | Optimist | HJBK | 13:29:29 | 01:49:29 | |
4 | 18 | 255 | SWE 4680 | Filippa Hallin | Optimist | LDSS | 13:29:58 | 01:49:58 | |
5 | 23 | 249 | SWE 4351 | Vendela Hindrichsen | Optimist | LDSS | 13:32:08 | 01:52:08 | |
6 | 37 | 246 | SWE 4108 | Kajsa Ekenberg | Optimist | RÅSS | 13:35:07 | 01:55:07 | |
7 | 39 | 250 | SWE 4370 | Alfons Sellin | Optimist | RÖSS | 13:35:50 | 01:55:50 | |
8 | 53 | 251 | SWE 4453 | Zoe Alderton | Optimist | LDSS | 13:42:11 | 02:02:11 | |
9 | 60 | 244 | SWE 4031 | Lovisa Annwall | Optimist | LDSS | 13:43:02 | 02:03:02 | |
10 | 61 | 248 | SWE 4258 | Sigrid Beckman | Optimist | LESS | 13:43:37 | 02:03:37 | |
11 | 62 | 254 | SWE 4265 | Esther Holmström | Optimist | LDSS | 13:43:43 | 02:03:43 | |
12 | 63 | 241 | SWE 3568 | Beatrice Amundin | Optimist | STSS | 13:43:47 | 02:03:47 | |
13 | 64 | 258 | SWE 4172 | Albin Hedin | Optimist | RÖSS | 13:43:53 | 02:03:53 | |
14 | 65 | 245 | SWE 4093 | Olivia Svantesson | Optimist | STSS | 13:44:06 | 02:04:06 | |
15 | 74 | 247 | SWE 4193 | Tekla Walther | Optimist | KNSS | 13:49:45 | 02:09:45 | |
16 | 75 | 238 | SWE 23164 | Sebastian Fasth | Optimist | STSS | 13:50:45 | 02:10:45 | |
17 | 77 | 259 | SWE 4397 | Alicia Birgmark | Optimist | LDSS | 13:51:19 | 02:11:19 | |
18 | 78 | 240 | SWE 3421 | Victoria Ljunggren | Optimist | MASS | 13:41:22 | 02:11:22 | TT |
19 | 79 | 257 | SWE 3505 | Simon Lundberg | Optimist | HÄSS | 13:53:36 | 02:13:36 | |
20 | 80 | 239 | SWE 417 | Tova Blimark | Optimist | RÖSS | 13:54:49 | 02:14:49 | |
21 | 81 | 242 | SWE 3820 | Hannes Toft | Optimist | TKK | 13:51:10 | 02:21:10 | TT |
22 | 82 | 236 | SWE 19 | Ebba Larsson | Optimist | STSS | 14:01:28 | 02:21:28 | |
23 | 86 | 237 | SWE 000 | Filippa Mellgren | Optimist | RÖSS | 14:38:39 | 03:08:39 | TT |
Optimist grupp 3, födda 2005
- Starttid:
- 11:50
- Flagga:
- Gul
- Bana:
- Stenungsön
- Startnummer:
- 301 - 331
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | 9 | 328 | SWE 4628 | Erik Norlen | Optimist | KSSS | 13:34:21 | 01:44:21 | |
2 | 12 | 325 | SWE 4622 | Erik Rahm | Optimist | LESS | 13:35:30 | 01:45:30 | |
3 | 13 | 305 | SWE 4099 | Jonatan Röijer | Optimist | LDSS | 13:36:34 | 01:46:34 | |
4 | 16 | 326 | SWE 4624 | Tea Zeeberg | Optimist | LDSS | 13:39:08 | 01:49:08 | |
5 | 20 | 313 | SWE 4371 | Lina Rybeck | Optimist | RÖSS | 13:40:48 | 01:50:48 | |
6 | 24 | 322 | SWE 4586 | Ebba Fredriksson | Optimist | ASMK | 13:43:27 | 01:53:27 | |
7 | 25 | 309 | SWE 4213 | Hampus Andersson | Optimist | LSSG | 13:43:30 | 01:53:30 | |
8 | 26 | 314 | SWE 4419 | Carl-Wilhelm Roos | Optimist | RÅSS | 13:43:32 | 01:53:32 | |
9 | 27 | 307 | SWE 4182 | Emil Larsson | Optimist | SMSS | 13:43:33 | 01:53:33 | |
10 | 28 | 331 | SWE 4423 | Filip Koritz | Optimist | SSKA | 13:43:34 | 01:53:34 | |
11 | 29 | 323 | SWE 4605 | Julia Werton | Optimist | LDSS | 13:43:45 | 01:53:45 | |
12 | 30 | 321 | SWE 4555 | Elliot de Susini | Optimist | RÖSS | 13:43:51 | 01:53:51 | |
13 | 31 | 318 | SWE 4524 | Erik Barregren | Optimist | HJBK | 13:43:55 | 01:53:55 | |
14 | 32 | 306 | SWE 4134 | Frank Oldemark | Optimist | STSS | 13:43:59 | 01:53:59 | |
15 | 38 | 317 | SWE 4473 | Joakim Fritz | Optimist | HJBK | 13:45:39 | 01:55:39 | |
16 | 40 | 320 | SWE 4552 | Erik Andersson | Optimist | LESS | 13:47:27 | 01:57:27 | |
17 | 45 | 304 | SWE 4083 | Emrik Bergman | Optimist | LESS | 13:50:07 | 02:00:07 | |
18 | 47 | 327 | SWE 4627 | Ludvig Sundström | Optimist | LDSS | 13:50:57 | 02:00:57 | |
19 | 48 | 302 | SWE 3898 | Elin Sjöberg | Optimist | RÅSS | 13:51:13 | 02:01:13 | |
20 | 49 | 316 | SWE 4462 | Karl Eriksson | Optimist | RÖSS | 13:51:39 | 02:01:39 | |
21 | 51 | 310 | SWE 4214 | Carl Dahlberg | Optimist | HJSS | 13:52:01 | 02:02:01 | |
22 | 52 | 329 | SWE 4695 | Melker Ekberg | Optimist | HJBK | 13:52:03 | 02:02:03 | |
23 | 54 | 315 | SWE 4430 | Adam Granhage | Optimist | RÅSS | 13:52:15 | 02:02:15 | |
24 | 55 | 312 | SWE 4328 | Vera Svending | Optimist | STSS | 13:52:20 | 02:02:20 | |
25 | 56 | 330 | DEN 8373 | Tova Duell | Optimist | VIASS | 13:52:25 | 02:02:25 | |
26 | 66 | 303 | SWE 3938 | Alice Ottosson | Optimist | VÄSS | 13:54:08 | 02:04:08 | |
27 | 67 | 324 | SWE 4621 | Emma Berg | Optimist | LerSS | 13:54:38 | 02:04:38 | |
28 | 68 | 311 | SWE 4235 | Erik Axelsson Larsholt | Optimist | SMSS | 13:54:51 | 02:04:51 | |
29 | 69 | 319 | SWE 4536 | Quirijn Nierstrasz | Optimist | VIASS | 13:55:55 | 02:05:55 | |
30 | 72 | 308 | SWE 4211 | Niklas Karlsson | Optimist | SMSS | 13:58:29 | 02:08:29 |
Optimist grupp 4, födda 2004
- Starttid:
- 12:00
- Flagga:
- Röd
- Bana:
- Stenungsön
- Startnummer:
- 401 - 413
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | 5 | 411 | SWE 4729 | Hampus Ljungberg | Optimist | LESS | 13:42:46 | 01:42:46 | |
2 | 6 | 407 | SWE 4625 | Elsa Aronsson | Optimist | LESS | 13:43:07 | 01:43:07 | |
3 | 7 | 408 | SWE 4630 | Emil Wolfgang | Optimist | HJBK | 13:43:24 | 01:43:24 | |
4 | 19 | 410 | SWE 4686 | Alice Bergelin | Optimist | LerSS | 13:50:47 | 01:50:47 | |
5 | 21 | 406 | SWE 4508 | Hanna Rahm | Optimist | HJBK | 13:51:48 | 01:51:48 | |
6 | 22 | 412 | SWE 4610 | Hanna Gaskell-Brown | Optimist | RJK | 13:51:53 | 01:51:53 | |
7 | 33 | 403 | SWE 4207 | Saga Fektenberg | Optimist | SFSS | 13:54:24 | 01:54:24 | |
8 | 35 | 405 | SWE 4319 | Alexander Hvittfeldt | Optimist | SFSS | 13:54:45 | 01:54:45 | |
9 | 36 | 404 | SWE 4314 | Josefina Vikinge | Optimist | RÅSS | 13:54:51 | 01:54:51 | |
10 | 46 | 401 | SWE 429 | Erik Hasselqvist | Optimist | STSS | 14:00:22 | 02:00:22 | |
11 | 73 | 413 | SWE 9 | Mauritz Fasth | Optimist | STSS | 14:09:13 | 02:09:13 |
Optimist grupp 5, födda 2002-2003
- Starttid:
- 12:10
- Flagga:
- Svart
- Bana:
- Stenungsön
- Startnummer:
- 502 - 508
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | 1 | 505 | SWE 4642 | Malcolm Björsson | Optimist | LESS | 13:47:36 | 01:37:36 | |
2 | 2 | 506 | SWE 4644 | Johan Bengtsson | Optimist | BKSS | 13:51:19 | 01:41:19 | |
3 | 3 | 507 | SWE 4672 | Victor björk | Optimist | LDSS | 13:51:46 | 01:41:46 | |
4 | 4 | 508 | SWE 4731 | Maya King | Optimist | LDSS | 13:51:56 | 01:41:56 | |
5 | 8 | 503 | SWE 4542 | Jennifer Öhrnell | Optimist | LESS | 13:54:09 | 01:44:09 | |
6 | 10 | 504 | SWE 4576 | Love Strandäng | Optimist | HJBK | 13:54:25 | 01:44:25 | |
7 | 11 | 502 | SWE 4177 | Gustav Ekman | Optimist | TKK | 13:54:53 | 01:44:53 |
Access
- Starttid:
- 12:20
- Flagga:
- Blå
- Bana:
- Access
- Startnummer:
- 40 - 43
GPlac | TPlac | StNr | Segelnr | Seglare | Båttyp | Klubb | Målgång | Tid | Kod |
1 | - | 41 | SWE 1695 | Elias Doydu | Access MED medhjälpare | STSS | 13:09:56 | 00:49:56 | |
2 | - | 43 | SWE 2662 | Mikael Larsson | Access UTAN medhjälpare | STSS | 13:12:01 | 00:52:01 | |
3 | - | 42 | SWE 60 | Clara Eriksson | Access MED medhjälpare | STSS | 13:12:09 | 00:52:09 | |
4 | - | 40 | SWE 1694 | Emmy Häggmar | Access MED medhjälpare | STSS | 13:12:49 | 00:52:49 |